Erzincan’da doğan Gürkan Taşkıran,

2010  yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, kariyerine 1999 yılında Chicco Türkiye’de IT Uzmanı olarak başlamıştır. Birçok başarılı projelerde imzasını atan Taşkıran, 2013 yılında   Chicco Türkiye’den Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak ayrıldıktan sonra 2 yıl ABB Grubu bünyesinde bulunan EL-Bi Elektrik ve 2,5 yıl Greyder Ayakkabı firmalarında Bilgi Teknolojileri Bölüm Yöneticisi görevlerini üstlenmiştir.

Kariyeri boyunca Digital dönüşüm ve inovasyon, SAP ve çeşitli ERP sistemlerinin projelendirilmesi,  hayata geçirilmesi ile veri ambarı, iş zekası, CRM ve üretim optimizasyonları gibi bir çok projeye imzasını atan Taşkıran, Perakende sektöründe müşteri deneyimi ve Omni-Channel projeleri ile ilgili çalışmaları devam etmektedir.

2016 – 2021 yılı itibariyle Türkiye’nin önde gelen perakende firmalarından biri olan Kiğılı Giyim’de Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Direktörü olarak devam eden Taşkıran’ın 2021 yılı itibariyle aynı zamanda Bilgi Sistemleri ve Müşteri Deneyim Direktörü olarak görev yapmaktadır.

İngilizce bilen Taşkıran, Evli ve üç çocuk babasıdır.